Změny v DVB-T2: Prima v HD. Nefunguje Vám Nova či Barrandov? Přelaďte si na kanál 31. ČERNÁ HORA.

Konec distribuce Nova, Barrandov a Televize Seznam v multiplexu 22

Nefungují Vám programy NovaNova CinemaTV BarrandovKino BarrandovBarrandov Krimi či Televize Seznam na klasickou pozemní anténu? Pravděpodobně jste tyto programy doposud přijímali z finálního DVB-T2 multiplexu 22, kde dnes ráno skončily.

Všechny tyto programy vysílají pro diváky pozemního vysílání i nadále. Je nutné přeladit svůj televizor nebo set top box a naladit nový finální DVB-T2 multiplex 23, který obsahuje výše uvedené programy. Skončilo tak dlouhé paralelní vysílání stanic v multiplexu 22 a multiplexu 23.

Kapacita v multiplexu 22 bude nyní sloužit pro potřeby televizních skupin Prima a Óčko.

V českém pozemním vysílání došlo dnes ráno k výrazným změnám. Programy skupiny Prima se vysílají v HD rozlišení. Programy Novy, Barrandov a Televize Seznam se přesunuly do jiného multiplexu.

Programy TV Prima v HD rozlišení v DVB-T2

S vypnutím programů Novy, Barrandov a Televize Seznam v DVB-T2 multiplexu 22 se uvolnila přenosová kapacita pro zkvalitnění a rozšíření programové nabídky společnosti FTV Prima, provozovatele televizních stanic Prima.

S navýšením kapacity pro FTV Prima došlo k překlopení většiny programů Primy do vysokého rozlišení (HDTV). Hlavní kanál Prima se vysílá v rozlišení 1440×1080 (1080p), podobně jako Televize Seznam a Barrandov v multiplexu 23. Vysílač Černá hora – kanál 31.

Programy PRIMA , Prima COOLPrima LOVEPrima MAXPrima ZOOMPrima KRIMI a CNN Prima NEWS vysílají v rozlišení 1280×720 (720p) a časově posunutá verze hlavního kanálu Prima +1 se nadále vysílá v rozlišení 960×544 (544p).Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..